O nas

Jesteśmy grupą ludzi która zapragnęła w życiu duchowym czegoś „więcej”, ludzi którzy chcieli się zaangażować i dać coś z siebie. Niektórzy z nas przeszli w swoim życiu formację i doświadczyli w swoim życiu spotkania z żywym Jezusem, inni dopiero się z tym stykają.

Jesteśmy z różnych środowisk, w różnym wieku, łączy nas miłość do Jezusa, który jest Bogiem godnym uwielbienia.

Wiosną 2017 nasze parafie w Chybiu i Pruchnej przeżyły Szkołę Wiary, której owoce trwają nadal i motywują do dalszej pracy i formacji. Chcemy się rozwijać na wzór kościoła pierwotnego, o którym mówiono : „Patrzcie jak oni się miłują …” i podobnie jak pierwszy Kościół oddajemy się pod opiekę Maryi, naszej pani Gołyskiej, która jest Gwiazdą Nowej Ewangelizacji. Od października 2018 opiekę kapłańską nad wspólnotą objął O. Wit Chlondowski.

Jesteś mile widziany

Na dzień dzisiejszy Wspólnota liczy 35 osób, zapraszamy wszystkich na nasze spotkania i wieczory Uwielbienia w pierwszy, drugi i czwarty poniedziałek miesiąca o godzinie 19.00 w Kościele Chrystusa Króla w Chybiu. Na nasze spotkania może przyjść każdy, niezależnie od wieku, poglądów, stanu, bez podejmowania zobowiązań, po prostu by razem się modlić. Dla wszystkich którzy pragną podjąć pracę duchową, czują, że czegoś im brak i szukają czegoś „więcej” zapraszamy do kontaktu z członkami Wspólnoty.
 

Daj się Jezusowi zaskoczyć ...

"Życie we wspólnocie oznacza, że jestem otwarty na tych, którzy mogą wpływać na moje życie i jednocześnie potrafię "wyjść poza siebie", aby służyć innym."
Richard Rohr
Franciszkanin

Nic mniej, nic więcej

Chcemy wzrastać w Jego miłości i otwierać się na działanie Ducha Świętego. Chcemy dzielić się tą radością, którą sam Jezus wlewa w nasze serca, gdy tylko pozwolimy Mu działać w naszym życiu.

Wokół nas jest bardzo wielu ludzi, którzy nigdy nie doświadczyli spotkania z żywym Jezusem w swoim życiu i sercu, chcemy im pokazać jak nasz Pan kocha nas wszystkich i czeka na otwarcie naszych serc dla Niego, aby także i oni się w Nim rozkochali, bo kto spotka w swoim życiu żywego Jezusa, nie może tej radości zachować tylko dla siebie, dlatego naszym mottem jest hasło „Idźcie i głoście”.

Zaczynaliśmy w październiku 2016 spotykając się na wspólnej modlitwie i Uwielbieniu naszego Pana, organizowaliśmy czuwania i Wieczory Uwielbienia w Chybiu i Pruchnej, na których konferencje głosili zaproszeni kapłani i świeccy.

W lutym gościliśmy w Chybiu Wspólnotę Jezusa Miłosiernego z Rybnika Chwałowic, która przyjechała aby razem się modlić i Uwielbiać naszego Pana Jezusa Chrystusa. To spotkanie było dla wielu z nas okazją do poznania żywego Jezusa i odkrycia jak bardzo On nas kocha i pragnie naszej bliskości, jak czeka abyśmy odkrywali Jego działanie w naszym życiu i nawiązywali z Nim osobistą relację. Tak działaliśmy pod opieką wikariuszy Witolda i Pawła, aż w marcu w naszej parafii w Chybiu pojawił się na rekolekcjach wielkopostnych O. Wit ze wspólnoty Zacheusz w Cieszynie.

Od tego momentu nasza Wspólnota stała się Wspólnotą Zacheusz – Chybie – filią Wspólnoty Zacheusz Cieszyn.