Opisy kursów

Kurs Nowe Życie to pierwszy i podstawowy kurs w Szkole Nowej Ewangelizacji. To kurs który zmienia myślenie i daje mocny duchowy fundament, dosłownie daje Nowe Życie!

Ten kurs powinien przejść każdy, kto pragnie w życiu duchowym czegoś więcej.
Dlatego gorąco zachęcamy.

To czas spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na Twoje życie i zyskania nowych perspektyw i możliwości. Czy je potem wybierzesz i podejmiesz, zależy tylko od Ciebie.

W czasie krótkiego weekendu możesz uzyskać odpowiedzi na następujące pytania: Kto kocha cię nieustannie? Kto rani twoje serce? Kto jest jedynym rozwiązaniem twoich problemów? Kto nadaje sens życiu? Kto może cię wiele nauczyć? Przyjedź i przeżyj wyjątkowy i niepowtarzalny czas.

Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe.

Jak czytać Słowo Boże? Czym jest ono dla nas? Jak rozpoznać w naszym życiu Jezusa po łamaniu chleba? Wyrusz razem z dwójką apostołów do Emaus, by Jezus wyjaśnił ci Pisma!

Celem tego kursu jest spotkać się z Jezusem w Słowie Bożym i w Nim się zakochać. Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, to ten kurs jest dla ciebie.

Jak słuchać Boga? W jaki sposób usłyszeć Jego głos pośród zgiełku życia? Jak stać się Jego przyjacielem? Jak sprawić by relacje, w które wchodzimy były zdrowe i budowane w miłości i prawdzie? Jak stać się uczniem, który siada u stóp swego jedynego Mistrza, by być jak On?

Ten kurs daje odpowiedź na te jakże istotne pytania i uczy, jak zastosować je w praktyce.

Kurs ten pozwala zobaczyć, jak ważną rolę odgrywa modlitwa osobista. Pokazuje ile daje trwanie w bliskiej relacji z Bogiem, a także wyposaża w konkrety.

Kurs ten mówi o tym, jak pośród szalejącej burzy, spotkać Jezusa. Uczymy się jak lepiej poznać Boga i przekonać się, że On zasługuje na nasze zaufanie.

Weekendowy kurs przedmałżeński skierowany do narzeczonych chcących świadomie zawrzeć związek małżeński w Kościele Katolickim. Daje możliwość lepszego poznania się o stawia przed decyzjami, które mogą zaważyć na szczęściu i trwałości małżeństwa. Jest to też kurs dla osób, którym się wydaje, że Pan Bóg jest kimś odległym i zapomnianym.

Na tym kursie dowiesz się:

– czym jest prawdziwa miłość,
– na czym polega wierność (nie tylko na braku fizycznej zdrady!),
– dlaczego żony są gadatliwe, a mężowie małomówni,
– jak różnice seksualne między kobietą a mężczyzną mogą wpłynąć na związek,
– dlaczego warto walczyć o własną autonomię,
– jak sobie radzić z problemami w małżeństwie,
– jak najlepiej inwestować w dzieci,
– czym jest ekologia współżycia małżeńskiego,
– i w końcu: dlaczego warto zaprosić na Wasze wesele… Jezusa.

Uczestnicy kursu Kana Galilejska otrzymują zaświadczenie ukończenia katechezy przedmałżeńskiej (tzw. przygotowanie bliższe). Oprócz tego narzeczeni są zobowiązani do odbycia trzech spotkań w poradni przedmałżeńskiej (są to dwie niezależne rzeczy). Radzimy zapisać się w miarę możliwości jak najwcześniej do poradni, gdyż czasem, (szczególnie w gorącym sezonie ślubów) są kolejki. Uzyskane zaświadczenie potrzebne jest do zawarcia związku małżeńskiego w Kościele Katolickim; zaświadczenie jest bezterminowe i ważne w całej Polsce.

Ten kurs odnowi wasze spojrzenie na siebie, odnowi miłość, która być może już się nieco zakurzyła… Odkryjecie, że można ze sobą rozmawiać i poznacie narzędzia, by wasze małżeństwo funkcjonowało lepiej niż teraz. Będzie to na pewno błogosławiony czas! Zaproś męża, zaproś żonę na niezapomniany weekend!

Chcesz odkryć na nowo co to znaczy być kobietą?

Chcesz dowiedzieć się, co o tym myśli Bóg?

Spójrz na siebie oczami Jezusa…

Na kursie „Maria Magdalena” nie tylko ucieszysz się swoją kobiecością, ale i dowiesz się, jak to powołanie realizować na co dzień!

Weekendowy kurs dla mężczyzn, chcących lepiej realizować swą tożsamość w kościele i świecie.

Pragniemy, by każdy mężczyzna na wzór Jakuba podejmował walkę o swoją tożsamość jako syna, oblubieńca i ojca w wymiarze naturalnym i duchowym. Bez przyjęcia własnej tożsamości nie umiemy w pełni realizować własnego życia. Jeżeli pragniesz zwyciężać w Jezusie różne bariery, to przyjedź (…) Spotykamy się na wspólnej płaszczyźnie naturalnego powołania jako mężczyzny w dzisiejszym świecie i Kościele. Kursy te pomogły już wielu mężczyznom, którzy odkryli piękno i wagę swojej tożsamości”.