Czuwanie Gołyskie

Serdecznie zapraszamy na czuwanie Gołyskie, które odbędzie się 9 czerwca o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Chybiu. 

W czasie czuwania odbędzie się ślubowanie oraz wręczenie „magaretek” księdzu proboszczowi, księdzu Witoldowi oraz księdzu Łukaszowi.

Podczas uroczystości obecny będzie także ks. Krzysztof Rębisz – diecezjalny moderator margaretek.

Historia powstania „margaretki”

MARGARETKA jest wspaniałym Bożym dziełem. Nazwa pochodzi od imienia dziewczyny, która swoją chorobę przyjęła jako powołanie, tak jak dla innych jest to małżeństwo, kapłaństwo lub życie zakonne. W wieku 13 lat, (VIII 1951r.) zaraziła się chorobą Heine-Medina. Aż do śmierci, zmarła w Wielki Piątek w wieku 40 lat, była całkowicie sparaliżowana, mogła poruszać tylko głową. Pani Louise Ward, która znała osobiście Margaret O’Donnell, 1 sierpnia 1981r. w Aylmer, Quebec, Kanada, założyła Ruch Margaretek, którego inspiracją było życie i modlitwa Margaret, i dlatego nazwała go jej imieniem.

Czym jest „margaretka”?

„To grupa modlitewna w intencji kapłana, której nazwa wiąże się również z nazwą kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego przez siebie księdza. Jego imię wpisuje się w centrum kwiatu, natomiast na płatkach imiona poszczególnych osób. Margaretka jest więc „duchową adopcją kapłana w modlitwie”. 

Plan czuwania:

17.00 – Nieszpory Maryjne

17.30 – Modlitwy do Miłosierdzia Bożego

18.00 – Adoracja w ciszy

18.30 – Różaniec

­19.00 – Modlitwy Maryjne, procesja i Msza św.

Udostępnij ten wpis:

Facebook
Twitter
LinkedIn